fbpx

Najwyższa na świecie wieża z książek – recenzja

Najwyższa na świecie wieża z książek – recenzja

Tytuł: ,,Najwyższa na świecie wieża z książek”

Autor: Rocio Bonilla

Ilustracje: Rocio Bonilla

Tłumaczenie: Beata Haniec

Wydawnictwo: Papilon (Publicat)

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Czytanie książek jest najlepszym zajęciem na świecie! Przynajmniej tak uważa bohater książki ,,Najwyższa na świecie wieża z książek”. Od chwili kiedy zrozumiał, że żeby latać, nie trzeba wcale mieć skrzydeł, jego wielką pasją stało się pochłanianie literatury.

 

Jerzyk miał wielkie marzenie – pragnął być niczym ptak, chciał wznieść się na skrzydłach i szybować w chmurach. Każda jego próba kończyła się jednak fiaskiem.

W dzień siódmych urodzin mama przekazała mu sekret, że żeby wzbić się w górę potrzebna jest tylko książka.

 

 

 

 

Nie od razu zrozumiał, co miała na myśli. Musiało chwilę upłynąć, żeby Jerzyk nie tylko przyznał jej rację, ale także poczuł się wreszcie szczęśliwym i spełnionym.

 

,,Najwyższa na świecie wieża z książek” to piękny picturebook o ogromnej sile, jaką niesie ze sobą czytanie książek. Rocio Bonilla stworzyła książkę w której główną rolę odgrywa wyobraźnia, a miłośnicy literatury mogą z powodzeniem utożsamić się z jej głównym bohaterem.

 

Jest to jednak przede wszystkim pozycja dedykowana tym, którzy dopiero uczą się czytać. ,,Najwyższa na świecie wieża z książek” z pewnością zachęci ich do nauki składania liter i odkrywania rozmaitych historii, które są zaklęte w książkach.

 

 

 

 

Jeżeli młody czytelnik uwierzy Jerzykowi, sam zapragnie częściej sięgać po książki, a to już połowa sukcesu!

 

Pozycja, oprócz tego, że niesie ze sobą mądre i ważne przesłanie, to także jest pięknie zobrazowana. Ilustracje mają przygaszone, ciepłe kolory, a rozbudowane plany i pełne rozkładówki za każdym razem przenoszą obserwatora do różnorodnych światów.

 

 

 

 

,,Najwyższą na świecie wieżę z książek” polecam dzieciom od jak najmłodszych lat. Ze względu na niewielką ilość tekstu, powinna zainteresować już 3 latki.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/najwyzsza-na-swiecie-wieza-z-ksiazek

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment