fbpx

Wielkie mycie zębów w zoo – recenzja

Wielkie mycie zębów w zoo – recenzja

Tytuł: ,,Wielkie mycie zębów w zoo”

Autor: Sophie Schoenwald

Ilustracje: Gunther Jakobs

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Wydawnictwo: Esteri

Rok wydania: 2018

Objętość:   chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Całkiem niedawno na blogu pojawiła się recenzja klasyki dla dzieci ,,Mycie zębów jest super” , związana właśnie z dbaniem o zdrowie.

W tym wpisie skupiamy się na książce, która szczególny nacisk kładzie na mycie zębów. Podkreśla, jakie jest to ważne, jakie są konsekwencje unikania szczotkowania i dlaczego warto zadbać o swoje uzębienie.

 

,,Wielkie mycie zębów w zoo” to książka młodej autorki, która jako mama, sama borykała się z niechęcią córeczki do mycia zębów. Jej tekst oraz cudowne ilustracje Gunthera Jakobsa są fantastyczną pomocą dla rodziców w przekonaniu małych uparciuchów o słuszności szczotkowania.

 

 

 

 

Cała akcja rozgrywa się w zoo, w którym dyrektor wyczuwa podejrzaną woń stęchlizny. Przeprowadza mini śledztwo i dochodzi do wniosków, że przyczyną nieprzyjemnego zapachu jest zaniedbana higiena ust zwierząt.

 

Z pomocą uczynnego jeża organizują Wielki Dzień Mycia Zębów i stopniowo przekonują rozleniwionych przedstawicieli różnych gatunków, że warto zadbać o swoje zęby.

 

Finałem jest zrobienie zdjęcia, gdzie wszyscy pokazują do aparatu piękne, zdrowe uśmiechy. Fotografia ma na celu przyciągnąć kolejnych gości do zoo i zapewnić mu popularność.

 

Do książki dołączono duży plakat, w którym krok po kroku opisywane są etapy prawidłowego szczotkowania zębów. Z powodzeniem można go powiesić w łazience, żeby był inspiracją i przypomnieniem o codziennym dbaniu o higienę ust.

 

 

 

 

 

,,Wielkie mycie zębów w zoo” jest sympatyczną książką, która z lekkim przymrużeniem oka zachęca do tego co dobre i potrzebne. W oryginalny sposób daje przykład jak ważne jest szczotkowanie i ile może sprawić ono radości!

 

Polecam dla dzieci powyżej 3-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://esteri.pl/ksiazka/wielkie-mycie-zebow-w-zoo

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--