Kawiarnia. Mój pierwszy biznes – recenzja

Tytuł: ,,Kawiarnia. Mój pierwszy biznes”

Autor: Justyna Bereźnicka

Ilustracje: Izabela Dudzik

Wydawnictwo: Poławiacze Pereł

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

,,Chcę Cię zabrać w niesamowitą podróż do świata dorosłych.” – tak rozpoczyna się książka ,,Kawiarnia. Mój pierwszy biznes” Justyny Bereźnickiej, która oprócz tego, że pisze, jest także przedsiębiorcą posiadającym własną gastronomię.

 

 

Pomysł na stworzenie zeszytu ćwiczeń z cennymi poradami na temat tego, jak założyć swoją własną firmę jest nie tylko godny pochwały, ale także bardzo oryginalny! Powstało już na ten temat kilka tytułów skierowanych do młodszych czytelników, ale na pewno żaden z nich nie był tak ładny wizualnie!

 

Za oprawę graficzną ,,Kawiarnia. Mój pierwszy biznes” odpowiada Izabela Dudzik.

Szczególnie jestem pod wrażeniem okładki, która nie dość, że oddziałuje na odbiorcę odważnymi kolorami, symetrią, kontrastami i kompozycją centralną, to dodatkowo zaraża entuzjazmem.

 

W książce poruszono wiele tematów, obok których nie sposób przejść obojętnie, kiedy zaczyna się myśleć o prowadzeniu własnej działalności. Począwszy od zdobycia finansów po lokalizację, nazwę czy odpowiedni personel, aż po takie kwestie jak CSR, czyli społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstwa lub work life balance.

 

 

 

 

Autorka w swojej książce stara się poruszyć nie tylko aspekty związane z ekonomiczną stroną prowadzenia kawiarni (chociaż te także grają ważną rolę), ale istotne jest dla niej opowiedzenie o pewnej idei bycia za coś odpowiedzialnym. To sprawia, że wizja własnego biznesu wydaje się jeszcze bardziej ciekawa!

 

,,Kawiarnia. Mój pierwszy biznes” to także lektura, która będzie miła dzieciom lubiącym gotować i piec. Autorka zachęca je do wymyślania własnych przepisów i bycia uważnym w kwestii doboru składników. Ogromny plus także za wspomnienie o wegetarianach i weganach, a co za tym idzie, nawiązanie do różnorodności klientów i odpowiedzi na spełnianie ich potrzeb.

 

 

 

 

To jednak książka, która zachęca do twórczej pracy i dzięki zestawowi ćwiczeń i zadań twórczych, młody czytelnik może poczuć się, jakby był o krok od założenia swojej własnej kawiarni! ,,Kawiarnia. Mój pierwszy biznes” gwarantuje dobrą zabawę na wiele godzin, ale także w prosty sposób tłumaczy procesy, które dla wielu dzieci są ,,czarną magią”.

 

Polecam tę lekturę dla dzieci powyżej 9-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.polawiaczeperel.com.pl/ksiazki?lightbox=dataItem-iy0cww9y

 

 

Poprzedni wpis
Dalsze przygody Misia Uszatka – recenzja
Następny wpis
Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2018, biznes, bloger książkowy, ekonomia, firma, Izabela Dudzik, Justyna Bereźnicka, kawiarnia, Kawiarnia. Mój pierwszy biznes, kreatywność, kreatywny zeszyt ćwiczeń, książka, książki dla dzieci, książki młodzieżowe, książki o ekonomii dla dzieci, nowość książkowa, Poławiacze Pereł, przedsiębiorstwo, recenzje książkowe, Wydawnictwo Poławiacze Pereł, zeszyt ćwiczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja