fbpx

Nad morzem, W górach – podwójna recenzja

Nad morzem, W górach – podwójna recenzja

Tytuły: ,,Nad morzem”, ,,W górach”

Autorzy: Germano Zullo & Albertine

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2016

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Ciepło, cieplej, gorąco! Wakacje trwają w najlepsze. Nawet w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza dobra lektura jest na wagę złota.

 

Zachwyciłam się ostatnio dwoma tytułami duetu Germano Zullo & Albertine, którzy w 2016 roku otrzymali nagrodę Bologna Ragazzi Award za najlepszą książkę dla dzieci.

Dwie pozycje ,,Nad morzem” oraz ,,W górach” tworzą wakacyjną serię, której akcja rozgrywa się o różnych porach roku. Jakoś tak się przyjęło, że zimą przeważnie odwiedza się górskie miasteczka, a latem szuka ochłody nad morzem.

 

 

Obie są dużego formatu A4 oraz mają solidne kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami. Przede wszystkim zachwycają jednak ilustracjami, które zostały narysowane z lekkim przymrużeniem oka.

 

Sytuacje, które w nich ujęto zadziwiająco przypominają te, które znamy z naszego wakacyjnego życia. Sylwetki bohaterów także zostały dobrze podpatrzone. Można śledzić ich losy indywidualnie, albo zachwycać się miejscami, które aż roją się od tłumu różnych, kolorowych postaci.

 

 

W książce ,,Nad morzem” autorzy zapraszają nas do kąpieli w wodze. Widzimy tam trochę morskich stworzeń, trochę pojazdów (także tych zupełnie abstrakcyjnych), mamę, która szuka swojego syna (ona pojawia się na każdej stronie, aż do ostatniej, gdzie czeka czytelnika niespodzianka).

 

Oprócz wody, jest także w ,,Nad morzem” plaża, prawdziwy nadmorski hotel, sklepik z pamiątkami czy naleśnikarnia, w której zabawni mężczyźni podają lody włoskie. Ale to także nie wszystko.

 

 

 

 

 

 

Z kolei ,,W górach” oprócz krętych dróg, wyciągu saneczkowego czy lodowiska, można odwiedzić stok narciarski, górskie schronisko oraz świerkowy lasek.

 

W tej części także jest postać, której słowa jako jedynej można przeczytać. To mały chłopiec, który zadaje swojej mamie mnóstwo pytań, odnośnie tego, co ich otacza. I nie są to wcale proste pytania. Najczęściej dotyczą zjawisk przyrodniczych i przypuszczam, że mama musi chwilę pomyśleć, zanim uda jej się na nie prawidłowo odpowiedzieć.

 

Poza tym podobnie jak w ,,Nad morzem” mamy tutaj mnóstwo interesujących postaci. Każda jest skupiona na czym innym i przeżywa różne przygody. Jednemu kierowcy pomaga Superman wjechać pod górkę, pan z aparatem stara się zrobić najlepsze ujęcie jeżdżącej na lodowisku parze, a trójka przyjaciół najwyraźniej trafiła na ślady yeti!

 

 

 

 

 

 

To wielowymiarowe opowieści, które można czytać i oglądać na dziesiątki sposobów. Będą bardzo atrakcyjne dla maluszków, które nie potrafią jeszcze czytać oraz dla trochę starszych odbiorców, którzy mają ochotę poćwiczyć umiejętności opowiadania historii. Bardzo polecam!

 

Linki do strony wydawnictwa:

https://babaryba.pl/pl/p/NAD-MORZEM-Germano-Zullo-Albertine/168

https://babaryba.pl/pl/p/W-GORACH-Germano-Zullo-Albertine/169

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--