Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny – recenzja

Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny – recenzja

Tytuł: ,,Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny”

Seria: Czytam sobie

Autorzy: Rafał Witek, Anna Buchner

Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Dużo mówi się o domowej edukacji dzieci szkolnych, a przecież nie należy zapominać także o przedszkolakach, które również powinny choć część dnia poświęcić na naukę. 

 

,,Czytam sobie. Pierwsze słowa” jest zestawem edukacyjnym, który doskonale się prezentuje i jest bardzo wartościowy. Jego elementy można wykorzystać w różnoraki sposób podczas codziennych zajęć, ale i przygotowane przez twórców propozycje zapewnią cykl interesujących zadań, które równocześnie będą świetną zabawą. 

 

 

 

 

Za treścią zestawu stoi aż dwoje autorów – Rafał Witek oraz Anna Buchner. Ilustracje to dzieło Ewy Poklewskiej-Koziełło, a za projekt graficzny odpowiada Marta Gierych.

 

Pudełko z magnetycznym zamknięciem zawiera:

➸ książeczkę z fantastycznej serii ,,Czytam sobie. Poziom 1”, o tytule ,,Doktor Ola”, 

➸ poradnik dla rodziców ze wskazówkami jak pracować z dzieckiem i jak pomóc mu w nauce czytania,

➸ 60 kart edukacyjnych,

➸ kartonowe literki (cały alfabet) z podziałem na czerwone samogłoski i niebieskie spółgłoski,

➸ karty z wyrazami do układania zdań oraz karty z różnymi obiektami.

 

Całość zestawu jest porządnie wykonana, także bez obaw – będzie służyć wiele miesięcy i z pewnością skorzysta z niego więcej niż jeden ,,rocznik”. 🙂

 

 

 

 

 

Z książki ,,Doktor Ola” dzieci dowiedzą się jak potrzebny jest zawód lekarza i weterynarza. Mała bohaterka ma mnóstwo pracy, ponieważ do jej gabinetu ustawiła się kolejka poszkodowanych zwierzaków. Dziewczynka przepisuje koali tabletki z eukaliptusa, a kotu odmierza dwie łyżki balsamu na uspokojenie. 

 

To wartościowa i mądra książka, która dzięki dużym literom, krótkim zdaniom i podziałowi niektórych słów na sylaby, pozwala szybko opanować umiejętność czytania.

 

W ,,Poradniku dla rodziców” znajdziemy z kolei informacje dotyczące najwłaściwszego wieku rozpoczęcia składania i poznawania liter, metod, które pomogą przekonać się dziecku do nabrania chęci i rozpoczęcia nauki czytania.

 

Oprócz tego, to bogate źródło pomysłów na zabawy z użyciem zestawu. Bardzo ciekawa była propozycja nauki pisania z użyciem piasku lub zorganizowanie gry memory z użyciem kart i podpisów (dla nieco bardziej zaawansowanych dzieci). 

 

 

 

 

 

,,Czytam sobie. Pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny” to świetna alternatywa dla klasycznego elementarza, który z pewnością pomoże dzieciom w nauce czytania oraz zachęci je do dalszego eksplorowania rzeczywistości.

 

Polecam go dzieciom już od 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Czytam-sobie.-Pierwsze-slowa.-Zestaw-edukacyjny,24352786,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
1 Comment

Post a Comment