Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami – recenzja

Tytuł: Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami
Autorka: Emilia Dziubak
Ilustracje: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Będąc w lesie wszędzie można natknąć się na… robaczki. Nie jest to tajemnicą. Znajdziemy je dreptające po leśnych ścieżkach lub fruwające nam przy uchu. Te bardziej nieśmiałe spotkamy ukryte pod kamyczkiem lub w małych, ziemnych norkach.

Książka o robakach

Podobnie ma się sprawa z nową książką od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Pozycja z ilustracjami uwielbianej Emilii Dziubak ,,Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami” to z jednej strony nawiązanie do bestsellerowej pozycji artystki ,,Rok w lesie”, a z drugiej – coś zupełnie nowego! 

Przede wszystkim w najnowszej kartonówce głównymi bohaterami są przede wszystkim różnego rodzaju insekty. Gościnnie pojawia się np. lisi nos, ludzkie stopy, koci pyszczek lub profil kosa, ale nikt nie ma wątpliwości, że pierwsze skrzypce grają tutaj różnego rodzaju robaczki.

Lektura z okienkami do odkrywania

Na sześciu bajecznie ilustrowanych rozkładówkach nie znajdziecie jednak zbyt wiele tekstu. W zasadzie nie licząc podpisów robaczków lub jakichś pojedynczych, często humorystycznych haseł, nie ma tutaj opisów fabuły lub edukacyjnych charakterystyk. Dla znających jednak serię ,,Rok w…” nie będzie to zaskoczeniem.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ,,Rok w lesie. Robaczki” nie należy jednak to powyższego cyklu. To zupełnie nowa edycja książek dla dzieci, w których umieszczono… mnóstwo okienek! Niemal każda strona zawiera ich naprawdę bardzo dużo! 

Co można znaleźć pod klapkami?

Otwierając klapki można podejrzeć podziemne kryjówki mrówek, spojrzeć pod korę drzewa, pod listek czy pod wodę. Dzięki okienkom istnieje możliwość prześledzenia również jakiegoś procesu, np. zmiany poczwarki w motyla, obżerania się pijawki, przeobrażania jętki czy rozświetlania świetlików.

W ,,Rok w lesie. Robaczki”, dzięki okienkom pozwala się czytelnikom spojrzeć na motyle ze zwiniętymi i rozwiniętymi skrzydłami, a także trochę pogłówkować, rozwiązując proste i zwięzłe zadania.

Świat dla dzieci w skali makro

,,Rok w lesie. Robaczki” to książka do oglądania i zaglądania. Może być pierwszą lekturą o robakach dla maluchów, która wprowadzi je w ten makro świat. 47 otwieranych okienek zachęci do wyszukiwania detali na ilustracjach i przyglądania się najmniejszym nawet bohaterom.

Polecam ją dzieciom powyżej 3 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/rok-w-lesie–robaczki–ksiazka-z-okienkami/p3323.html


Poprzedni wpis
Niepowstrzymani 2 – recenzja książki nie tylko dla dzieci
Następny wpis
Ola Szwajda, czyli jak dać się prowadzić swojej wyobraźni – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2023, blog książkowy, Emilia Dziubak, insekty, kartonówka, książki dla dzieci, książki z klapkami, książki z okienkami, las, Nasza Księgarnia, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, robaczki, robaki, Rok w lesie, Rok w lesie. Robaczki, Rok w lesie. Robaczki. Książka z okienkami, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, z okienkami, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja