W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata – recenzja

Tytuł: ,,W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata”

Autor: Christiane Dorion

Ilustracje: Jane McGuinness

Tłumaczenie: Paulina Kielan

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Potrzeba bycia blisko natury, odwiedzania lasów i obserwowania przyrody jest w każdym z nas bardzo duża. Kiedy jednak mądrzy ludzie biją na alarm, susza staje się wszechobecna, a widmo pożarów jest coraz większe – lepiej zostać blisko domu, a niezwykłe miejsca – póki co, można przecież obejrzeć w pięknych książkach.

 

Jedną z nich jest wielkoformatowa ,,W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata” Christiane Dorion. To popularnonaukowa pozycja, która za pomocą wyjątkowych ilustracji, krótkich opisów i wielu ciekawostek, pozwoli wszystkim czytelnikom odkryć niezwykłe właściwości lasu. 

 

 

 

Książka nie ogranicza się wyłącznie do podziału na gatunki drzew czy rodzaje lasów. To także cenne źródło wiedzy na temat nasion, szyszek, igieł, liści, zwierząt, ich kryjówek, pór roku oraz tego, co dzieje się w pod ściółką.

 

,,W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata” to książka, który kładzie ważny nacisk na aspekt ekologii – wielokrotnie podkreśla jak istotną rolę pełnią korzenie drzew, jak duże znaczenie ma każde zwierzę – bez względu na to czy mowa o ptakach, ssakach czy owadach, żeby utrzymać prawidłowy ekosystem.

 

To także piękna opowieść o różnorodności. Głównym rozróżnieniem w książce jest przede wszystkim podział na lasy liściaste, iglaste oraz las deszczowy. Każdy z nich różni się wieloma szczegółami.

Pierwszy może zachwycić zmiennością, w zależności od trwającego akurat miesiąca. Drugi, czyli iglasty, zrobi na czytelnikach wrażenie swoją wysokością i sięganiem koron drzew niemal do nieba! Las deszczowy to miejsce wypełnione najbardziej niezwykłymi gatunkami roślin i zwierząt. Jestem pewna, że takie ptaki jak harpia wielka (która rzeczywiście jest prawie tak duża jak człowiek) czy nocolot, który wygląda jak kawałek pnia, zrobią na dzieciach ogromne wrażenie!

 

Dodatkowo ,,W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata” została uzupełniona rozkładówkami z ilustracjami drzew, ich liści oraz nazwą gatunku. Dzięki temu, wracając do domu z naręczem liści, będzie można spróbować odnaleźć w książce jeszcze więcej ciekawostek na ich temat.

 

 

 

 

Pozycja została starannie wydana, ma twardą oprawę i dobrej jakości papier. Będzie bardzo udanym wprowadzeniem w świat fascynującej przyrody dla każdego młodego miłośnika natury.

 

Polecam ,,W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata” jako książkę na prezent lub dla każdego czytelnika powyżej 5. roku życia. 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/w-sercu-lasu-wedrowka-po-lasach-swiata

 

 

 

Poprzedni wpis
Nocne opowieści – recenzja
Następny wpis
Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – recenzja
Tags: +10, +6, +7, +8, +9, 2020, Christiane Dorion, ekologia, Jane McGuinness, książki dla dzieci, książki dla dzieci na prezent, książki ekologiczne dla dzieci, książki na prezent, las, lasy, natura, Papilon, Paulina Kielan, przyroda, recenzent książek, recenzje książkowe, rodzaje lasów, W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata, Wydawnictwo Papilon, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja