Dziennik nowej mamy – recenzja

Dziennik nowej mamy – recenzja

 

Tytuł: ,,Dziennik nowej mamy”

Autor: Amy Ransom

Tłumaczenie: Ewa Pater – Podgórna

Wydawnictwo: Bukowy Las

Rok wydania: 2018

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla rodziców

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zbliża się Dzień Mamy i przy okazji tego Święta warto oczywiście pamiętać o wszystkich kobietach, które poświęciły już wiele lat na wychowywanie dzieci, ale także o mamach, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z macierzyństwem.

 

Wydawnictwo Bukowy Las wydało rok temu bardzo ciekawą pozycję, którą odkryłam dopiero niedawno ,,Dziennik nowej mamy”. Z powodzeniem może być on piękną pamiątką z tego niezwykłego okresu w życiu wielu kobiet.

 

 

 

 

Przypomina on znane powszechnie albumy, które kupujemy przy okazji narodzin dzieci, ale wyróżnia go jedna zasadnicza cecha – jest stworzony TYLKO dla mam.

 

Autorka, Amy Ransom, która sama ma wesołą gromadkę trojga pociech, napisała ten dziennik, żeby wesprzeć zarówno te panie, które po raz pierwszy zostają mamami, jak i te, które mają już kilka swoich dzieci.

Podkreśla ona, jak ważny jest balans pomiędzy wychowywaniem i codzienną opieką a dbaniem o własne potrzeby.

 

 

 

 

Ten dziennik nie udaje, że macierzyństwo to ,,kaszka z mleczkiem” (swoją drogą niebawem recenzja książki ,,Kaszka z mlekiem” pojawi się na blogu!). Wręcz przeciwnie – autorka często podkreśla, że nie zawsze będzie kolorowo, ale z każdym dniem będzie łatwiej.

 

,,Dziennik nowej mamy” został podzielony na 12 miesięcy, gdzie każdy składa się na kilka wyszczególnionych dni, w których można zapisać swoje uwagi, poczytać motywujące hasła, porady czy odpowiedzi na często zadawane pytania przez świeżo upieczone mamy.

 

Książka nastawiona jest także na zapisywanie ważnych momentów z życia dziecka; pierwszego uśmiechu, pierwszej przespanej nocy, reakcji na swoje imię czy pierwszego zęba – to chwile, których daty czasami szybko wylatują z głowy, a zdecydowanie warto mieć je zapisane.

 

 

 

 

 

To pozycja, która jednak przede wszystkim uczy mamy akceptacji siebie. Pogodzenia się z tym, że nie istnieje idealne macierzyństwo, podobnie jak i nie ma idealnych mam.

 

Piękne wydanie, kolorowe strony i twarda oprawa sprawią, że książka idealnie nada się jako prezent dla wszystkich znajomych w ciąży oraz dla mam, które niedawno urodziły dzieci.

 

Link do strony wydawnictwa: https://bukowylas.pl/ksiazki/dziennik-nowej-mamy

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
 • Magda
  Odpowiedz

  Nie polecam.
  Lepiej kupić sobie jakiś poradnik.
  Jak się jest świeżo upieczoną mamą nie ma szans na pisanie, jedyne o czym się marzy to sen i ledwie patrzysz na oczy.
  Absurdalny pomysł na książkę. Co najwyżej pomysł dla szukającego prezentu, niepraktycznego prezentu.

  24 kwietnia 2020 at 13:35

Post a Comment