Ciekawostki
0

Jak wprowadzić dzieci w świąteczny nastrój?

artykuł sponsorowany

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres – zwłaszcza dla dzieci. To Święty Mikołaj, prezenty pod choinką i spotkania z daleką rodziną. To okres magiczny, wolny od szkoły i pełen zabawy. Co jeszcze w tym czasie sprawia, że w najmłodszych budzi się świąteczny duch?

Świąteczny klimat w domu połową sukcesu!

Jest wiele rzeczy, które mogą wpłynąć na nastrój młodych ludzi. Bardzo dużo znaczy dla nich przede wszystkim przestrzeń, w której się znajdują. Pamiętaj więc, żeby w tym okresie zadbać o charakterystyczny wystrój swojego domu. Wybierz albo stwórz ze swoimi najmłodszymi dekoracje, które przyozdobią wasze pokoje w grudniu i styczniu.

Zdecydujcie się na choinkę trochę wcześniej – dzieciaki z pewnością będą wyczekiwały dnia, w którym to pod nią pojawią się prezenty. Zainwestuj w zielone, czerwone albo białe girlandy z motywem świątecznym. To świetny sposób na proste udekorowanie swojego kąta bez potrzeby wkręcania kolejnych śrubek.

Świąteczna atmosfera to również wspólnie spędzone wieczory. Spróbujcie w tym okresie znaleźć trochę więcej wolnego czasu. Poukładajcie razem puzzle świąteczne przy kominku i przyjemnym filmie w telewizji. Zadbajcie o śmieszne, klimatyczne swetry i piżamki, które możecie wspólnie nosić. Radość, którą będziecie dzielić się w domu, z pewnością wpłynie na klimat odczuwany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieciaki. 

Czas darów i dzielenia się

Święta to idealny moment na rozpieszczenie swoich pociech. Prezenty dla wielu młodych to główny punkt świątecznego programu. Pora spróbować odwrócić ich uwagę od dostawania prezentów i przedstawić im ideę ich dawania.

Zabierz swoich najmłodszych na świąteczne zakupy. Możesz powiedzieć im, że Święty Mikołaj poprosił o pomoc w wyborze upominków dla dalszej rodziny albo przyjaciół. Nie zapomnij również uwzględnić ich w pakowaniu i adresowaniu kartek świątecznych. Niech poczują się jak małe, pomocne elfy.

W okresie świątecznym niemało jest również wydarzeń charytatywnych. Możecie wspólnie z rodziną włączyć się w takie działania. Często można też wziąć udział w aukcjach i licytacjach, z których pieniądze będą przeznaczane na cele dobroczynne. Niektóre miasta organizują również wigilie i spotkania dla ubogich, gdzie można podzielić się jedzeniem i świątecznym duchem. Warto zabierać swoich najmłodszych na takie akcje. W ten sposób tylko bardziej docenią święta spędzone w ciepłym zaciszu swojego własnego domu.

Nowe tradycje i zabawy 

Zabawa! Coś, co do świąt przekona nawet największego sceptyka. Koniecznie po szkole wyjdź na sanki ze swoimi pociechami. Ulepcie bałwana w ogrodzie albo porzucajcie się śnieżkami. To właśnie takie małe rzeczy, czas pełen radości i uśmiechu, najlepiej zapisuje się w umysłach naszych dzieci.

Koniecznie zróbcie z tych zabaw nowe, rodzinne tradycje. Może być to coroczny turniej w bitwie na śnieżki, albo zawody w najszybszym zjeździe na sankach. Takie zwyczaje bardzo łatwo włączyć do typowej świątecznej agendy. To rzeczy, do których dzieciaki będą tęsknić i na które będą czekać, co roku. Święta to niezwykły czas, który warto celebrować radośnie i wspólnie.

Poprzedni wpis
Między półkami. Książkowa układanka – recenzja gry dla fanów czytania
Następny wpis
Niepowstrzymani 2 – recenzja książki nie tylko dla dzieci
Tags: Boże Narodzenie, dekoracje, grudzień, inspiracje, Jak wprowadzić dzieci w świąteczny nastrój?, puzzle, puzzle świąteczne, styczeń, święta, tradycje świąteczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja