ZAPOWIEDZI
1 komentarz

KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI cz.2

ZAPOWIEDZI,

czyli co przewiduję, że będzie miało wartość większą niż pozostałe

MARZEC + KWIECIEŃ 2018

Kolejność przypadkowa:

(po kliknięciu na okładkę, możecie zostać przeniesionym na stronę wydawnictwa)

 

 

1. Ciotka Zgryzotka

Autor: Małgorzata Musierowicz

Wydawnictwo: Akapit-press

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 286

 

https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/ciotka-zgryzotka-tom-22-jezycjada

 

,, ,,Ciotka Zgryzotka” to 22. tom bestsellerowej „Jeżycjady”, cyklu powieści dla młodzieży, którego akcja toczy się wokół losów rodziny Borejko. Niemal każda część rozgrywa się w Poznaniu i dotyczy innej postaci. Chociaż poszczególne tomy można traktować jako osobne historie, to w każdym z nich znajdują się aluzje i odniesienia do poprzednich wydań. Seria ukazuje się już od 40 lat, a losy jej bohaterów do dzisiaj cieszą się popularnością wśród czytelników.”

 

 

2.Zwierzokracja

Autor: Aleksandra Woldańska-Płocińska

Wydawnictwo: Papilon

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 80

 

 

,,Zwierzokracja – bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się.”

 

 

3. Mój dziadek był drzewem czereśniowym

Autor: Angela Nanetti

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Data premiery: 21.03.2018

Ilość stron: 136

 

 

,,Opowieść o dziadku, który chodził po drzewie. I o wnuczku, który nauczył się tego od dziadka. O drzewie, które było dziadkiem, ale było też mamą. O dojrzewaniu drzewa i o dojrzewaniu chłopca. O kwitnieniu i o przekwitaniu. O gęsi, która była babcią i o czereśniach, które latały jak spadochrony. (…)”

Jarosław Mikołajewski

 

 

4. Jadzia

Autor: Izabella Klebańska

Wydawnictwo: Literatura

Data premiery: 29.03.2018

 

 

,,Jadzia jest wesołą i żywiołową dziewczynką, której fantazja często pakuje ją w kłopoty, ale też pomaga przeżyć trudne chwile. A tych przybywa – wybucha II wojna światowa, znikają beztroska i poczucie bezpieczeństwa. Kiedy w Łodzi zaczyna brakować jedzenia, a kolejnych znajomych zatrzymuje gestapo – rodzice odsyłają Jadzię do rodziny do Zawichostu.”

 

 

5. Niekończąca się historia

Autor: Michael Ende

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Data premiery: 04.04.2018

 

 

,,…pewnego deszczowego dnia w małej księgarni znajdujesz książkę inną niż wszystkie. Nosi tytuł Niekończąca się historia. Kiedy ją otwierasz, przenosisz się do cudownej krainy – Fantazjany. Wyruszasz w podróż, by ocalić jej mieszkańców. Ten magiczny świat bowiem stopniowo znika, pożerany przez mroczną Nicość. Dzieje się tak dlatego, że ludzie nie wierzą już w marzenia. Teraz to ty musisz im pomóc. To ty jesteś bohaterem tej historii…”

 

 

6. Przyjaciel z szafy

Autor: A.F. Harrold

Wydawnictwo: Literackie

Data premiery: 18.04.2018

Ilość stron: 232

 

 

,,Rudger to najlepszy przyjaciel Amandy Szuruburskiej. Taki wymyślony, ale to nie znaczy, że na niby. Każdy z nas kiedyś miał albo nadal ma takiego powiernika. Nikt poza Amandą nie może go zobaczyć. Do czasu. Pewnego dnia w drzwiach domu dziewczynki staje pan Trznadel. Łysy, grubawy, w hawajskiej koszuli. Przyszedł przeprowadzić ankietę. To jednak tylko pozory. Prawda jest taka, że pan Trznadel poluje na takich jak Rudger. Na wymyślonych. I już wyczuł niepozornego chłopca.”

 

 

6. Czytam sobie. Kto uratował jedno życie. Historia Ireny Sendlerowej. Poziom 3 

Autor: Ewa Nowak

Wydawnictwo: Egmont

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 64

 

 

,,Kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował – to cytat, który widnieje na medalu „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Irena Sendlerowa podczas II wojny światowej uratowała wiele osób: dzieci i dorosłych. To książka o tej niezwykłej bohaterce i ludziach, którzy jej pomagali.”

 

 

7. Ogóras. Ale jazda!

Autor: Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Wilga

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 80

 

 

,,Wciągająca dla dziecka, a nieco sentymentalna dla rodzica, opowieść sięgająca realiów PRL-u, kiedy to ulice zapełniały nysy, tarpany, ogórasy i syrenki. Przepiękne ilustracje i piękna opowieść o przyjaźni, przywiązaniu i miłości podbija serca i młodych czytelników i ich rodziców.”

 

 

8.Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry 

Autor: Renata Kijowska

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Data premiery: 14.03.2018

 

 

,,Choć mama ostrzegała, że ludzie mogą być niebezpieczni, niedźwiadek Kuba nie może powstrzymać ciekawości. Wraz z bratem Beniem buszuje po lesie w poszukiwaniu przygód i… kuszących przekąsek. Towarzyszą im narwana wiewióra zwana Wiórą i nowy kolega, lis Staszek. Zwierzaki są gotowe nawet włamać się do samochodu, by spróbować pysznych batonów i zapomnianych ogryzków jabłek. Do czego doprowadzi ich spotkanie z ludźmi? Jaka kara grozi za niedźwiedzie wybryki?…”

 

 

9. Psierociniec

Autor: Agata Widzowska

Wydawnictwo: Wilga

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 64

 

 

,,W Psierocińcu mieszkają samotne psy. Ich oczy są smutne, a ogony merdają bardzo rzadko. Jednak zwierzęta wierzą w to, że w końcu pokocha je jakiś człowiek. Rudy kundelek Remik postanawia spełnić psie marzenia układając zaczarowane wiersze. Czy uda mu się znaleźć domy dla czworonożnych przyjaciół? A kto spełni marzenie Remika?”

 

 

10.Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu

Autor: Agata Widzowska

Wydawnictwo: Wilga

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 64

 

 

,,Wzruszająca historia psa o imieniu Budzeł, który pewnego razu traci węch. Budzeł wyrusza na poszukiwanie węchu, jednocześnie gubiąc drogę do domu. Po drodze spotykają go różne przygody, jednak nigdzie nie może odnaleźć swojego węchu. Czy piesek znajdzie w końcu utracony węch?”

 

 

11.Momo

Autor: Michael Ende

Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Data premiery: 04.04.2018

 

 

,,Nikt nie wie, skąd przywędrowała Momo. Choć tajemnicza dziewczynka niewiele mówi, potrafi słuchać jak nikt inny. W jej królestwie w ruinach starego amfiteatru dzieciom zawsze przychodzą do głowy najbardziej niezwykłe pomysły i bajki. Tymczasem w mieście władzę stopniowo zagarnia szajka smutnych panów z teczkami – to podstępni złodzieje czasu. Tylko dzieci są odporne na ich działalność. Momo chce pomóc mieszkańcom, ale sama naraża się przez to na wielkie niebezpieczeństwo. Szarzy panowie odebrali jej przyjaciołom radość i beztroskę – i nie oddadzą ich tak łatwo.”

 

 

12.Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?

Autor: Misha Maynerick Blaise

Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 144

 

 

 

,,Książka dla młodych naukowców ciekawych świata i ich rodziców, którzy nie zawsze potrafią odpowiedzieć na pytania dzieci…”

 

 

13.Kim oni są, ci muzułmanie?

Autor: Zuzanna Pol

Wydawnictwo: Czarna Owca

Data premiery: 14.03.2018

 

 

,,Rzecz o kulturze, historii i tradycji Islamu. Zuzanna Pol odczarowuje niesprawiedliwe stereotypy, uczy tolerancji i ciekawości świata. Grafiki i ilustracje dopełniają całości, dzięki czemu powstaje pierwsza w Polsce książka dla dzieci, która mądrze i interesująco tłumaczy, kim tak naprawdę są muzułmanie.”

 

 

14. Odkrywca

Autor: Katherine Rundell

Wydawnictwo: Poradnia K

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 350

 

 

,,Uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić – mówi stare porzekadło. Fred zawsze marzył, by zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i dowódców wypraw, o których czytał i których podziwiał. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w Puszczy Amazońskiej, nagle jego marzenie może się spełnić. Wraz z Con, Lilą i Maxem, którzy przeżyli katastrofę, musi poradzić sobie w dżungli, korzystając z wiedzy, którą zdobył dzięki lekturze przygodowych książek i znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu. Przerażone, głodne dzieci, które są od niego niewiele młodsze, bardzo liczą na jego wiedzę i zmysł przetrwania. Ale czas prawdziwej próby dopiero ma nadejść… „

 

 

15. Zwierzęta muzycy

Autor: Pedro Alcalde, Julio Antonio Blasco

Wydawnictwo: Esteri

Data premiery: 09.03.2018

 

 

,,Począwszy od gibonów witających wschodzące słońce, kończąc na olbrzymich wielorybach nucących swe pieśni w głębinach, natura pełna jest rozbrzmiewającej zewsząd muzyki. Zwierzęta muzycy grają, używając swego głosu, inne – całego ciała, jeszcze zaś inne tworzą dźwięki niesłyszalne dla nieuzbrojonego ludzkiego ucha. „

 

 

16. Jukato

Autor: Magdalena Kiermaszek

Wydawnictwo: Adamada

Data premiery: 22.03.2018

Ilość stron: 112

 

 

,,Kacpra, Tomka i Julkę łączy szpitalna przyjaźń. By przetrwać trudny czas, wspólnie wymyślają Jukato. Ale chyba sami do końca nie wiedzą, co stworzyli: krainę piękną i przyjazną czy dziwną i szaloną, a może mroczną i niebezpieczną? Gdy cała trójka wyjdzie ze szpitala, Jukato nieoczekiwanie pojawi się w ich życiu…”

 

 

17. Była sobie dziewczynka

Autor: Piotr Dobry

Wydawnictwo: Tadam

Data premiery: 01.03.2018

Ilość stron: 56

 

 

,,Co robiły dziewczynki w czasach prehistorycznych? Czym bawiły się w starożytnej Grecji? Jak upływało im dzieciństwo w epoce wiktoriańskiej? Dlaczego w dawnych Chinach nie mogły jeść posiłków z obojgiem rodziców? (…) „

 

18. Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści

Autor: Roch Urbaniak

Wydawnictwo: Tadam

Data premiery: 15.03.2018

Ilość stron: 64

 

 

,,Papiernik. Kim jest? Czym się zajmuje? Nie macie pojęcia, jak ważne są te pytania. Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? Same do nas przychodzą? Albo do tych, którzy przekazują je innym w książkach i przy ogniskach? „

 

18. Kolorowy potwór

Autor: Anna Lienas

Wydawnictwo: Mamania

Data premiery: 07.03.2018

Ilość stron: 48

 

 

,,Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.

 

 

19. START. DESIGN DLA NASTOLATKÓW I NIE TYLKO

Autor: Chip Kidd

Wydawnictwo: Mamania

Data premiery: 25.04.2018

Ilość stron: 160

 

 

,,Chip Kidd – amerykański grafik o statusie gwiazdy rocka i niezwykle ceniony projektant okładek – w przystępny sposób wyjaśnia tajniki projektowania, aby pokazać, jak najpełniej można wykorzystać swój potencjał tworzenia.”

 

20. ART. Innymi słowy .Niezwykłe słowa z różnych stron świata

Autor: Yee-Lum Mak

Wydawnictwo: Egmont

Data premiery: 18.04.2018

 

 

,,W tej książce znajdziesz wiele innych zaskakujących i zachwycających słów, na przykład słowo oznaczające chęć potajemnego zaglądania przez okna cudzych domów, światło słoneczne przenikające przez liście drzew. Znajdziesz też określenia na nieudolny, lecz radosny taniec, niechęć do zakończeń, spojrzenie wymieniane przez dwie osoby, które by chciały, żeby to ta druga odezwała się pierwsza… Oto wspaniały prezent dla wszystkich miłośników i kolekcjonerów niezwykłych słów! „

 

21. Muminek i pieśń oceanu

Autor: Tove Janson

Wydawnictwo: Egmont

Data premiery: 14.03.2018

 

 

,,Autorka serii wielu pełnych humoru i magii opowieści oczarowuje dzieci i dorosłych od wielu lat. Niniejsza książeczka na podstawie oryginalnych opowiadań Tove Jansson została przystosowana dla najmłodszych czytelników – proste teksty i towarzyszące im kolorowe piękne ilustracje powodują, że ta pełna ciepła historia nabiera jeszcze więcej blasku!”

 

22. Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych

Autor: Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Mamania

Data premiery: 25.04.2018

Ilość stron: 160

 

 

Kolejna w tym zestawieniu książka Elizy Piotrowskiej. Ten tytuł to prawdziwy literacki kogel-mogel, w którym w doskonałych proporcjach zmieszane są zjawiskowe ilustracje oraz tekst pełen fascynujących ciekawostek.

 

23. Komisarz Gordon. Ostatnia sprawa?

Autor: Ulf Nilsson

Wydawnictwo: Literackie

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 108

 

 

,,Cykl stworzony przez Szweda Ulfa Nilssona i znakomicie zilustrowany przez Gitte Spee ujmuje ciepłem, humorem i zabawnymi zwierzęcymi postaciami. To nie tylko znakomita rozrywka, to także dowód, że na kartach jednej książki mogą się spotkać dwie szwedzkie tradycje – pisania wciągających kryminałów i tworzenia niezwykłych książek dla dzieci.”

 

24. Mój przyjaciel niedźwiedź

Autor: Katarzyna Minasowicz

Wydawnictwo: Bajka

Data premiery: 14.03.2018

Ilość stron: 60

 

 

,,Tę książkę czyta się szybko. Ogląda długo. A myśli o niej jeszcze dłużej. Warto do niej wracać wielokrotnie i przeglądać od deski do deski, by poznawać siebie i inne dziewczynki / innych chłopców, i próbować zrozumieć, co i jak myślą chłopcy / dziewczynki.”

 

25. Maleńki król

Autor: Taro Miura

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Data premiery: marzec 2018

Ilość stron: 32

 

 

,,Współczesna japońska bajka o maleńkim bohaterze, wielkim zmartwieniu i ogromnym szczęściu”

Poprzedni wpis
W Jeżynowym Grodzie – recenzja
Następny wpis
Baśnie japońskie – recenzja
Tags: książka dla dziecka, książki dla dzieci, nowości, zapowiedzi, zapowiedzi książkowe

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • KatarzynaAdiP
    28 lutego 2023 16:42

    Bajki opisujące moje dzieciństwo, było dokładnie jak w tych bajkach ..hmm warto zarazić dziecko przepiękną przygodą zwaną życiem, oddającą wolność poprzez poszerzanie jego i kreowanie wyobraźni aby nigdy nasze dzieci nie przestawały marzyć i śnić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja