fbpx

Projekt specjalny: Baśnie świata

 

 

We wszystkich krajach świata rodzą się dzieci. Każde z nich potrzebuje miłości, troski, poczucia bezpieczeństwa. Okres dzieciństwa większość osób kojarzy ze słodkim stanem beztroski. Nasze wspomnienia smakują gumą balonową. Widzimy je w pastelowych kolorach.

Ja moje dzieciństwo łączę także niepodzielnie z baśniami. Magicznymi historiami, pełnymi najskrytszych marzeń oraz niczym nieskrępowanej wyobraźni. 

 

Projekt ,,Baśnie świata” zakłada rzecz szaloną i prawnie niemożliwą do wykonania. To nie jest projekt na kilka lat, ale prawdopodobnie na całe życie. To jednak moje głębokie marzenie, a takie pragnę spełniać szczególnie. Zamierzam zebrać baśnie z całego świata. Z każdego kraju przywieźć czy odnaleźć w odmętach internetu książkę z wyjątkowymi bajkami dla danego regionu.

Najbardziej zależy mi na polsko i angielskojęzycznych egzemplarzach, ale będę szukać także tych w oryginalnych językach lub dialektach, żeby za pomocą zdolnych ludzi je tłumaczyć.

 

W baśniach zawarta jest kultura, esencja człowieczeństwa oraz najgłębiej skrywane pragnienia. Z przyjemnością na stronie Bajkochłonki będę się nimi z Wami dzielić. Pokazywać różnice, wyszukiwać najcenniejszych perełek oraz celebrować sztukę opowiadania historii.

 

Nie wszystkie baśnie, które trafią w moje ręce będą wyjątkowe. O nich także Wam napiszę. Te, które wzbudziły moją niechęć, które przestały być aktualne i dawać dobry przykład, zostaną poddane subiektywnej ocenie. Nie zawsze pierwsza książka z baśniami, która znajdzie się w mojej biblioteczce, będzie tą najwłaściwszą. Mam świadomość, że czasami będę musiała przejść dłuższą drogę, żeby trafić na tę, która jest wyjątkowa dla ludzi z danego kraju.

 

 

Poniżej znajduje się mapa świata. Wystarczy kliknąć w ikonę książki, umieszczoną nad danym krajem, żeby przenieść się do recenzji baśni z tamtego rejonu. Po kliknięciu w link, należy odczekać kilka chwil, aż strona się załaduje. Miłego zanurzania się w świat dziecięcej wyobraźni!

 

 

Podziel się