Na straży sekretu – recenzja patronatu!

Tytuł: Na straży sekretu

Autor: Trenton Lee Stewart

Tłumaczenie: Magda Witkowska

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2020 

Objętość: prawie jak encyklopedia!  (ponad 500 stron!)

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Mój zdecydowanie najdłuższy patronat – ponad 500 stron niewiarygodnych emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i przede wszystkim – bardzo sumiennie rozpisanych faktów i przedstawionych charakterów.

Gdybym miała wskazać jakiegoś autora ze skłonnościami do perfekcjonizmu, z pewnością mógłby nim zostać Trenton Lee Stewart, który napisał ,,Na straży sekretu”. 

Ostatnio sporo czytam książek, które są częścią jakiejś dłuższej serii. Ucieszyłam się, że wreszcie mogę zanurzyć się w powieść, która zagwarantuje mi porządne zakończenie. Nie rozczarowałam się. Musicie jednak wiedzieć, że kiedy zmierzacie już do końca i myślicie, że jesteście na dobrym tropie do rozwiązania zagadki – akcja przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót, a poziom emocji rośnie jeszcze bardziej!

Głównym bohaterem ,,Na straży sekretu” jest 11-letni chłopiec Reuben, który nie dość, że wygląda znacznie młodziej niż jego rówieśnicy, to w dodatku jest dość nieśmiały. Ma tylko mamę, wiodą bardzo skromne życie, a całą resztę chłopak nadrabia bujną wyobraźnią oraz… zamiłowaniem do wspinania się i wchodzenia w niebezpieczne miejsca. 

W ten właśnie sposób, podczas jednego ze swoich wypadów, trafia na tajemniczy pakunek, który zawiera drewnianą szkatułkę z inskrypcją oraz niezwykłej urody zegarek. Reuben na początku nie zdaje sobie sprawy jak wielką moc skrywa to urządzenia i jak bardzo zmieni się jego życie w ciągu następnych kilku dni. 

,,Na straży sekretu” to jednak nie tylko emocjonująca lektura z przedstawionym światem, który może inspirować, ale również niepokoić. To ukazanie bliskich relacji pomiędzy matką, a synem, opowieść o utrzymaniu tajemnicy, poczuciu winy, ale również klasyczna walka dobra ze złem. 

To także przede wszystkim mądra książka, która w sposób nienarzucający się pokazuje czym się moralność, dlaczego kłamstwo CZASAMI jest potrzebne i jak troska o innych może wpływać na nasze decyzje. 

,,Na straży sekretu” to w zasadzie lektura, którą można byłoby polecić każdemu – bez względu na wiek. Doskonale będzie pasować na długie wieczory z książką, która stopniowo wciąga coraz bardziej. Z każdą kolejną stroną sympatia czytelnika do bohaterów rośnie i bardzo trudno przestać im kibicować oraz nie dowiedzieć się jak zakończyła się ta przygoda. 

Reubena i jego nowo poznanych przyjaciół czeka ważna misja – będzie musiał pokonać strach, wewnętrzny opór, ale także pokusę, żeby nie tylko odmienić swoje życie, ale zmienić los wszystkich mieszkańców New Umbry. 

Polecam tę historię dzieciom powyżej 9. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/na-strazy-sekretu/

Poprzedni wpis
Basia królowa – recenzja
Następny wpis
Niedźwiedź w wielkim mieście – recenzje
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2020, długa książka, długie książki dla dzieci, dobro i zło, Dwukropek, fantastyka, książki dla dzieci, Magda Witkowska, Na straży sekretu, niewidzialność, patronat medialny, powieść dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, sekret, tajemnica, tajemniczy zegarek, Trenton Lee Stewart, walka dobra ze złem, Wydawnictwo Dwukropek, zegarek

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja