Przygoda w Greenglass House – recenzja

Przygoda w Greenglass House – recenzja

Tytuł: ,,Przygoda w Greenglass House”

Seria: Greenglass House

Autor: Kate Milford

Okładka: Maciej Szymanowicz

Tłumaczenie: Anna Anita Wicha

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wydawnictwo Dwukropek specjalizuje się w świetnych seriach książkowych dla dzieci, w których wielkie nadzieje przeplatają się ze szczyptą magii, tajemnic oraz niezwykłymi splotami akcji. 

 

,,Przygoda w Greenglass House” to właśnie pierwsza książka najnowszego cyklu, którego kolejne tomy są już w planach. Ich autorką jest Kate Milford, a do tej pory w języku angielskim ukazało się aż 5 części. 

 

 

Głównym bohaterem książek jest Milo – kilkuletni chłopiec, który wraz ze swoimi przybranymi rodzicami mieszka w niezwykłym domu-zajeździe oddalonym od miasteczka, w trudno dostępnym miejscu. 

 

Właśnie zbliża się Boże Narodzenie i rodzina spodziewa się odpocząć. Nie przewidują gości, dlatego pojawienie się pierwszego bardzo ich zaskakuje. Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek. Greenglass House, czyli Dom z zielonego szkła będzie musiał tej zimy pomieścić całą gromadkę osób, którzy z tajemniczego powodu pojawili się w nim akurat teraz.

 

Każdy z gościł przybył w pojedynkę, każdy różni się czymś od innych, ale wszystkich łączy niezdrowa fascynacja domem i jego historią. 

 

 

 

Okazuje się bowiem, że Greenglass House był kiedyś własnością pewnego bardzo sławnego przemytnika. Do dzisiaj noclegu szuka w nim wiele osób, które czasami szmuglują coś przez pobliską granicę. 

 

Milo razem ze swoją nową koleżanką Maddy pod pretekstem zabawy odkryją co łączy gości zajazdu z samym domem. Kto z nich jest złodziejem i kto ma złe zamiary, oraz kto przywiedziony został w to miejsce z powodu… miłości. 

Na czytelników czeka także zaskakujący koniec, który sprawi, że będzie chciało się przeczytać tę książkę jeszcze raz!

 

,,Przygoda w Greenglass House” to także ważne rozważania na temat bycia adoptowanym, rozmyślania nad swoim pochodzeniem oraz przynależnością do grupy. Milo kocha swoich nowych rodziców, ale nie może przestać myśleć o mamie i tacie, którzy go porzucili. 

Nowa przygoda z pewnością pozwoli mu nabrać szerszej perspektywy na swoją sytuację. 

 

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom powyżej 9. roku życia i z ciekawością oczekuję kolejnych tomów!

Link do strony Wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/przygoda-w-greenglass-house/

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment